Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Sam pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.
W naszym przedszkolu dzieci też świętowały Dzień Pluszowego Misia.No bo jak tu nie kochać misia? Jest mięciutki, zawsze uśmiechnięty, pociesza nawet największych smutasków i ociera łzy.Jest prawdziwym przyjacielem każdego ponieważ nie wyzna nikomu powierzanych mu sekretów.

WSZYSTKIE DZIECI ZNAJĄ PLUSZOWEGO MISIA
MIŚ MA SWOJE ŚWIĘTO – BAWMY SIĘ, WIĘC DZISIAJ